Prázdninová dialýza / Holiday Dialysis

Argentino, Čeština, Deutsch, Eesti, English, Español, Français, Italiano, Magyar, Polski, Português, Românesc, Schweiz, Slovenščina, Slovenský, South Africa, Svéd, Türkçe, Русский, United Kingdom, српски

Cestování s dialýzou bez obav!

Ani onemocnění ledvin a s ním spojená dialyzační léčba vám nemusejí bránit, abyste si plnohodnotně užívali chvíle relaxace, vydávali se vstříc novým poznáním nebo putovali za exotikou. Se službou „Prázdninová dialýza“, kterou naše společnost bezplatně nabízí, mohou hemodialyzovaní i peritoneální dialyzovaní pacienti cestovat kamkoli v České republice i v zahraničí. Pacientům na peritoneální dialýze zajistíme dovoz vaků na určené místo.

Mějte prosím na paměti, že vyřízení všech dokladů trvá nejméně dva měsíce. 

Are you looking for a dialysis center in the Czech Republic?  
Please, contact us via e-mail or contact staff of selected Dialysis Centre directly.

Please, be advised that the time needed for all coordination and scheduling is 2 months prior to the desired treatment dates.

In order to provide care it is necessary to submit the following:

For non EU residents (without EHIC card), one dialysis costs 310 EUR. Payment must be received before first treatment via bank transfer.

Co všechno služba zahrnuje?

Cíl své cesty si můžete zvolit podle libosti – dialyzační střediska Fresenius Medical Care najdete po celém světě. Pomůžeme vám vybrat středisko a vysvětlíme, které dokumenty, zdravotní zprávy a kopie výsledků vyšetření je nutno doložit. Jakmile si vyberete  vaši dovolenou a její termín a budete nás kontaktovat, je již komunikace s dialyzačním střediskem v zahraničí v našich rukou. Nemusíte se bát ani jazykové bariéry – překlad vět nejčastěji používaných při dialýze máte zde (angličtina) a zde (španělština a němčina).

Jak postupovat při vyřizování služby Prázdninová dialýza?

  • Vyberete místo a termín dovolené (zájezd doporučujeme zaplatit až po potvrzení rezervace léčby).
  • Minimálně 2 měsíce před plánovaným odjezdem kontaktujte koordinátorku služby Prázdninová dialýza pro dialyzační střediska Fresenius NephroCare - Anetu Gdovínovou (tel. 722 084 530, e-mail: hdcz@fresenius.cz.
  • Připravte si Holiday Dialysis Request  (o vyplnění požádejte svého ošetřujícího lékaře), Všeobecné podmínky společnosti Holiday Dialysis International (český překlad s notářským ověřením si můžete přečíst zde), Souhlas se zpracováním osobních údajů (český překlad s notářským ověřením si můžete přečíst zde), občanský průkaz/pas a Evropský průkaz pojištěnce (EHIC).
  • Měsíc před odjezdem budete dále potřebovat výsledky vyšetření HIV 1+2, HBSAg, Anti-HBs, Anti-HBc, HCV a MRSA (výtěr z nosu a krku). Tyto výsledky nesmí být v den první dialýzy starší 30 dnů.

Jak probíhá platba za léčbu?

Platba za léčbu závisí na konkrétních podmínkách země – buď je léčba bezplatná (placena prostřednictvím Evropského průkazu pojištěnce) nebo se spoluúčastí z ceny léčby, anebo je hrazena v plné výši (většinou země mimo EU a v soukromých střediscích v rámci EU).

Pokud středisko nepřijímá Evropský průkaz pojištěnce, příslušnou cenu dialýzy zaplatíte v hotovosti nebo platební kartou. Cenu za dialýzu vám sdělíme při výběru střediska. Zdravotní pojišťovna vám na základě dokladu o zaplacené částce vrátí částku, která se rovná výši úhrady za dialýzu v ČR.

Platbu dovolené v cestovní kanceláři doporučujeme uskutečnit až po potvrzení rezervace dialýzy na středisku v zahraničí.

Cestování v České republice

V případě zájmu o dialýzu v některém z dialyzačních středisek Fresenius NephroCare v České republice (seznam zde) můžete vybrané středisko kontaktovat napřímo sami. 

Cestování do Slovenské republiky

Dialýzu vám rádi zajistíme v dialyzačních střediscích sítě Fresenius Medical Care na Slovensku, kde máte k dispozici celkem dvacet středisek po celé republice. Jejich seznam naleznete zde. Ve všech těchto střediscích přijímají Evropský průkaz pojištěnce.

Holiday Dialysis International

Holiday Dialysis International je organizace vlastněná společností Fresenius Medical Care, která pacientům na hemodialýze nabízí bezplatné celosvětové služby rezervace dialýzy. Právě jejím prostřednictvím zajišťujeme rezervaci dialýz v zahraničí. Organizace zajišťuje přímý kontakt mezi dialyzačními jednotkami a lékařem každého pacienta za účelem výměny zdravotnických informací. Bližší informace o službách, destinacích a nabídkách organizace Holiday Dialysis International naleznete na www.hditravel.com.