NephroCare používá na těchto webových stránkách soubory cookies, které zlepšují uživatelské prostředí a poskytují co nejlepší služby. Pokračováním v procházení webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací o ochraně osobních údajů.

Ledviny a onemocnění ledvin

Při chronickém onemocnění ledvin se funkce ledvin postupně snižuje. Ledvinypřestávají plnit svou nezastupitelnou úlohu při udržování dobrého zdravotního stavu. Poškození ledvin nelze vrátit zpátky, ale pokud se na snižování funkce ledvin přijde včas, lze pomocí preventivních opatření vývoj nemoci zpomalit a v některých případech i zastavit. Život s onemocněním ledvin je zvladatelný. Jsme zde pro to, abychom vám pomohli. Mějte však na paměti, že také vašeaktivní spolupráce je nesmírně důležitá - mnohem více, než je běžné u pacientů s jinými onemocněními.

V této sekci naleznete základní informace o ledvinách, stádiích onemocnění ledvin, možnostech léčby a přidružených nemocech, které se při onemocnění ledvin mohou projevit.

Související témata

Základní informace o ledvinách

Ledviny jako párový orgán vykonávají v těle člověka řadu velmi důležitých funkcí, a to po 24 hodin denně; zejména odvádějí přebytečnou vodu a odpadní látky z těla ven.