Detail

Vychází nové číslo časopisu NephroCare pro mne

Máme pro vás další vydání našeho časopisu, ve kterém opět naleznete řadu informací a tipů pro váš pestřejší, pohodovější a také zdravější život.

Mnohé z vás trápí únava, a tak jsme se rozhodli se tomuto tématu věnovat trochu hlouběji. Velkou roli při únavě hraje také kvalita spánku. Pojďme se tedy společně na stranách 4 až 9 podívat na to, co můžeme udělat, aby byl náš život aktivnější a únava v něm neměla tolik prostoru.

A když už jsme zahnali únavu, co si zacvičit? Na stranách 26 až 29 se můžete přesvědčit, že aerobik může být šikovná pohybová aktivita právě pro vás. Po tělesné námaze by měla následovat nějaká dobrota. Co si tentokrát uvařit méně běžné jídlo. Uvidíte, jak je to snadné a také jak může být dobré! Inspirativní recepty naleznete na stránkách 30 až 37.

V každém z čísel našeho časopisu se snažíme zprostředkovat vám příběhy lidí s podobným osudem, jako máte vy. Dnes máme rovnou dva kandidáty na titul „Palec nahoru“. Prvním je zcela zaslouženě pan Lubomír, pro kterého se dialýza stala nejen osobní zkušeností, která jej provází již do mládí, ale také posláním. Druhým je pak krčský jubilant, pan Kavalír. Také byste se chtěli dožít tak požehnaného věku jako on? Neuvěřitelných 102 let je opravdu mnoho a pokud je to navíc pacient na dialýze, platí palec nahoru dvojnásob. Oba příběhy si můžete přečíst na stranách 18 až 22.

Pokud vám zbude trocha volného času, zveme vás na Křivoklátsko. Tento malebný kraj skrývá opravdu spoustu historických i přírodních krás. Na stránkách 23 až 25 pro vás máme několik tipů, kam se v tomto kraji můžete vydat a jaká místa navštívit.

Přejeme vám krásné léto a podzim! Vaše redakce

Každý pacient na dialyzačním středisku obdrží jeden výtisk, přečíst si ho ale můžete i v online verzi zde.