Detail

Vychází nové číslo časopisu NephroCare pro mne

Je zde léto a s ním i další vydání časopisu určeného právě vám – pacientům dialyzačních středisek Fresenius NephroCare. Pevně věříme, že v něm opět naleznete mnoho inspirace pro svůj každodenní život, že se něco nového dozvíte a že si také užijete trochu zábavy.

Společnost Fresenius Medical Care slaví v tomto roce své 25. výročí a ke slavení je opravdu mnoho důvodů. Pojďte společně s námi nahlédnout do počátků této pozoruhodné firmy a seznámit se s tím, jak začínala a postupně se vypracovala v celosvětového lídra na poli dialyzačních technologií. Nejdůležitější milníky hledejte na úvodních stránkách tohoto vydání časopisu.

Také v tomto čísle vám zprostředkujeme zkušenosti některých z vás. Tentokrát se s námi o své zkušenosti podělí dvě dámy, které se vydaly cestou domácí hemodialýzy. O tom, jak se s metodou sžily a jak jim vyhovuje, se dočtete na stranách 18 až 22. Na dalších stránkách se pak můžete nechat inspirovat toulkami po Českém středohoří. Navštivte místa, kde se úchvatně doplňuje česká historie s malebnou přírodou. Máte na to celé léto a podzim.
Svou fyzickou zdatnost můžete zlepšit nejen chůzí v přírodě, ale také každodenním cvičením doma. A věřte nebo ne, může vám to přivodit i pocit štěstí. Více se dočtete na stranách 28 až 31. No a pokud vám po cvičení vyhládne, máme pro vás na stranách 32 až 35 dva skvělé recepty. A že jsou bez masa? I vy si přece můžete někdy odlehčit. A navíc – změna je život!
Také jste milovníci domácích mazlíčků? Pokud ano, můžete se na stranách 36 až 39 dočíst, jak vám zvířata mohou prospět. Ať už vaše nebo cizí, zvířata prostě dělají radost a mohou vám i pomoci najít nové přátele. A pokud žádné domácí mazlíčky doma nemáte, stačí vyrazit do přírody, psího útulku nebo třeba do zoologické zahrady.
Na závěr čísla si užijte trochu zábavy s naší křížovkou, neobvyklým sudoku a hledáním rozdílů.

Každý pacient na dialyzačním středisku obdrží jeden výtisk, přečíst si ho ale můžete i v online verzi zde.