Detail

Vánoce v Praze i pro dialyzované pacienty

Jako každý rok i letos se v našem hlavním městě Praze konají největší vánoční trhy v České republice a jedny z nejvyhlášenějších v Evropě. Staroměstské a Havelské náměstí na Starém městě, Václavské náměstí a náměstí Republiky, Tylovo náměstí a náměstí Míru, Pražský hrad – na těchto a dalších místech Praha v letošním roce slaví advent v podobě vánočních trhů. Trhy však nejsou jediné, kde můžete nasát vánoční atmosféru.

Zdroj: https://www.visitczechrepublic.com/

Projděte se po známých i méně známých kouzelných místech, dívejte se do oken s vánočními světýlky, i na výhledy na Malou Stranu s kouřícími komíny. Doporučujeme projít si Nový Svět na Pražském hradě, kde je méně turistů a malebné domečky působí jako kulisy z vánoční pohádky. Při procházce Prahou zkuste zavítat na vánoční výstavy, jako je například již ta tradiční v Betlémské kapli s názvem „Vánoce z papíru vystřižené“, nebo menší výstava „Vánoční zvyky a starobylé dekorace“ ve staré botanické zahradě. Následně se můžete zahřát horkým nápojem na jednom z adventních trhů, kde zakoupíte i suvenýry a chybějící dárky pod stromeček.

Adventní náladu v Praze ale určitě nestihnete během jednoho dne, proto vám doporučujeme spojit cestu do hlavního města s nějakým kulturním zážitkem v podobě koncertu, divadelního vystoupení či návštěvy muzikálu. A samozřejmě i po zdravotní stránce zde o vás bude dobře postaráno. V Praze naleznete dialyzační střediska Fresenius Medical Care hned na 5 místech: v Kukučínově ulici 1151 v Praze 4 - Krči, ve Fakultní nemocnici v Motole, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze 6 – Střešovicích, v Poliklinice Vysočany, Sokolovská 304 v Praze 9 a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze 10. Všechna tato střediska vám nabídnou stejný komfort a péči jako vaše domácí. Nezapomeňte nás ale včas informovat, že přijedete. Kontaktujte koordinátorku prázdninové dialýzy (holidaydialysis.cz@fmc-ag.com), která vám se zajištěním léčby pomůže.

Zdroj: https://www.vanocni-vystava.cz/detail.html

Přehled trhů a otevírací doba:

 • Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
  denně 10.00 – 22.00
   
 • Vánoční trhy na Václavském náměstí
  denně 10.00 – 22.00
   
 • České vánoční trhy na náměstí Míru
  denně 10.00 – 19.00 
 • Vánoční trhy na náměstí Republiky
  denně 10.00 – 19.00 
 • Vánoční trhy na Pražském hradě
  po–čt 9.00 - 18.00, pá–ne 9.00 - 19.00 
 • Trhy na Tylově náměstí 
  denně 10.00 – 19.00 
   
 • Vánoční trhy na Andělu 
  denně 8.00 – 20.00 
 • Vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad 
  St – pá 8.00 – 18.00, So 8.00 – 14.00