Detail

Dialyzační středisko Fresenius Medical Care v Příbrami slaví významné výročí!

Dialyzační středisko Fresenius Medical Care, které sídlí v prostorách Oblastní nemocnice Příbram si v těchto dnech připomíná významné výročí. Již 35 let se zde léčí pacienti s chronickým onemocněním ledvin.

Díky zázemí předního poskytovatele dialyzační péče v České republice, společnosti Fresenius Medical Care, mají příbramští pacienti k dispozici nejmodernější technologie a vysoký komfort – mohou sledovat televizi, využít wi-fi připojení k internetu, své obtíže mohou diskutovat s psycholožkou nebo sociální pracovnicí, pro otázky kolem jídelníčku a pitného režimu je jim k dispozici nutriční sestra. „Součástí našeho dialyzačního střediska je i nefrologická ambulance. Ta připravuje pacienty na život udržující dialýzu nebo k transplantaci ledviny,“ říká MUDr. Zuzana Novická, primářka dialyzačního střediska Fresenius Medical Care v Příbrami.

Původní dialyzační středisko Závodního ústavu národního zdraví uranového průmyslu v Příbrami bylo otevřeno v březnu roku 1985 a disponovalo čtyřmi dialyzačními lůžky a šesti dialyzačními monitory. Léčilo pacienty nejen z Příbramska, ale i z Kladna, Benešova či České Lípy. Jejich počet postupně narůstal a středisko bylo v roce 1991 rozšířeno o dvě dialyzační lůžka a další navyšování kapacity proběhlo o tři toky později. V roce 1996 proběhla rozsáhlejší přestavba střediska a kapacita dosáhla 12 dialyzačních lůžek. V této podobě fungovalo středisko až do července roku 2006, kdy přešlo pod společnost Fresenius Medical Care a zařadilo se do celosvětové sítě dialyzačních středisek NephroCare. Díky tomu získalo příbramské dialyzační středisko kompletní přístrojovou obměnu a mohlo začít nabízet svým pacientům ty nejnovější a nejmodernější léčebné metody jako je například vysokoobjemová hemodiafiltrace, která představuje bezpečnou a nejúčinnější metodu očišťování krve.