Být sestrou na dialýze je velkou výzvou

Práce sestry na dialyzačním středisku je velice pestrá a dává jedinečnou možnost učit se nové zajímavé věci v moderním prostředí. Práce je plná výzev a příležitostí. Společnost Fresenius Medical Care provozující širokou síť dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí po celé České republice, aktuálně hledá právě posily do týmu sester. Hlavní sestra Ivana Lupoměská nám k tomu pověděla více.

Co čeká sestru, která se rozhodne pracovat u vás na dialýze?

Sestru čeká přátelské prostředí vybavené nejmodernější technikou, se kterou bude moci každodenně pracovat. Práce zde je velice samostatná a sestra po zaučení sama obsluhuje a nastavuje dialyzační přístroj pro konkrétního pacienta. Kvalita provedené dialýzy je tak plně v jejích rukou. Práci v dialyzačním středisku považuji za velmi atraktivní – jedná se jednoznačně o velkou výzvu. Nebudeme si nic nalhávat, péče o chronické pacienty totiž rozhodně není jednoduchá, ale člověk se může radovat z jejich úspěchů a každodenního bytí.

Pokud je sestra šikovná, má možnost profesního růstu?

Samozřejmě, každá sestra se postupně učí a rostou její znalosti a dovednosti. Ve chvíli, kdy chápe proces dialýzy ve větších souvislostech, může zastávat například funkci koordinátorky nutrice, koordinátorky cévního přístupu, ambasadorky transplantací, aplikační sestry, zástupkyně vrchní sestry apod., a tím rostou i její kompetence. Možnosti jsou skutečně široké.

Podporujete vzdělávání sester?

Klademe velký důraz na osobní vzdělávání a rozvoj, ať už se jedná o výuku cizích jazyků či účast na vzdělávacích akcích či seminářích. Sestrám také nabízíme možnost pomaturitního specializačního studia v oboru intenzívní péče a podporujeme je ve vystupování a přednáškách na odborných kongresech a sympóziích.

Jak jsou u vás sestry ohodnoceny?

Sestrám nabízíme stabilní a dobře placené zaměstnání s motivační bonusy za kvalitu jejich práce a péči o pacienty. Máme také mnoho zaměstnaneckých benefitů od příspěvků na penzijního připojištění, na jesle nebo mateřskou školu po příspěvky na sport, dovolenou nebo relaxaci. Přistupujeme také individuálně k potřebám mladých rodin, a tak mají možnost pracovat třeba na zkrácený úvazek. Pro nově nastupující sestry máme připravený i náborový příspěvek.