Detail

Dialyzovaní se mohou hlásit do rezervačního systému na očkování bez ohledu na věk

Personál dialyzačních středisek sítě NephroCare je všem pacientům nápomocen při registraci k očkování proti onemocnění COVID-19 a v mnoha případech koordinuje očkování i s rodinnými příslušníky pacientů.

Lidé se závažným onemocněním ledvin mají velmi křehkou imunitu a onemocnění COVID-19 je pro ně vysoce rizikové. Mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že při kontaktu s nakaženým onemocní a také, že průběh jejich onemocnění bude mít těžší až fatální průběh. Ohroženi však nejsou jen lidé odkázaní dialýze, ale i ti, jejichž chronické onemocnění ledvin je ve stádiu 4 a 5, nevyjímaje pacienty po transplantaci ledviny.

Výše uvedení zájemci o očkování z řad chronicky nemocných se mohou již nyní registrovat do centrálního rezervačního systému pro očkování proti COVID-19, a to bez ohledu na věk, na adrese: crs.uzis.cz. Existuje také telefonní linka 1221, na které se mohou registrovat ti, kdo nemají přístup k internetu.

K tomu, aby se mohli zaregistrovat však potřebují unikátní kód, který jim přidělí jejich ošetřující lékař, v tomto případě nefrolog, čímž potvrdí, že pacient patří do skupiny chronicky nemocných lidí s přednostním nárokem na vakcínu.