Detail

Dialyzační středisko ve Slaném oslavilo desáté výročí

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance Fresenius NephroCare v Nemocnici Slaný oslavila v sobotu 16. listopadu 2019 kulaté výročí. Je tomu deset let, co se zde začali léčit první pacienti s chronickým selháním ledvin, a při této příležitosti se sešel personál střediska, pacienti a jejich rodiny, aby spolu vzpomínali, slavili a sfoukli svíčky na narozeninovém dortu.

Dialyzační středisko Fresenius Medical Care ve Slaném vzniklo v roce 2009 pod vedením primáře MUDr. Slavoje Šlaise a vrchní sestry Evy Procházkové, kteří na svých pozicích vedou dialyzační středisko dodnes. Středisko začínalo s kapacitou osmi lůžek a ulehčilo přetíženému dialyzačnímu středisku v Kladně.

Dialyzační středisko během své desetileté historie prošlo jednou úpravou, která pomohla navýšit počet lůžek z původních osmi na stávajících jedenáct. Díky zázemí předního poskytovatele dialyzační péče v České republice, společnosti Fresenius Medical Care, mají slánští pacienti k dispozici nejmodernější dialyzační přístroje Fresenius 6008 CAREsystem a vysoký komfort – mohou sledovat televizi, využít wi-fi připojení k internetu, své obtíže mohou diskutovat s psycholožkou nebo sociální pracovnicí, pro otázky kolem jídelníčku a pitného režimu je jim k dispozici nutriční sestra.