Detail

Dialyzační středisko v Praze 9 – Vysočanech slaví desáté výročí založení!

Dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Polikliniky Vysočany v Praze 9 slaví kulaté výročí. Již deset let se zde léčí pacienti s chronickým onemocněním ledvin.

Vysočanské dialyzační středisko bylo otevřeno 27. června 2009 s cílem vyjít vstříc potřebám a přáním pacientů s chronickým selháním ledvin z Prahy 9, přilehlých pražských částí i východní oblasti Středočeského kraje. „Jsem moc rád, že je v Praze 9 již deset let tato životu nezbytná léčba pro obyvatele dostupnější a pacienti nejsou nuceni dojíždět do vzdálenějších zdravotnických zařízení,“ říká místostarosta Prahy 9 Mgr. Adam Vážanský.

„Naše dialyzační středisko zajišťuje péči o pacienty s různým typem onemocnění ledvin. Staráme se o nemocné v ambulancích, kde zajišťujeme konzervativní léčbu chorob ledvin. Naší hlavní náplní je péče o nemocné se selháním ledvin v chronickém dialyzačním programu. Pacienti si mohou zvolit způsob náhrady funkce ledvin – buď hemodialýzu nebo peritoneální dialýzu, dále nabízíme domácí hemodialýzu a pacienty připravujeme na transplantaci ledviny,“ uvádí primářka dialyzačního střediska Fresenius NephroCare v Praze 9 – Vysočanech MUDr. Petra Ronová.

Díky zázemí předního poskytovatele dialyzační péče v České republice mají vysočanští pacienti k dispozici nejmodernější technologie a vysoký komfort – mohou sledovat televizi, využít wi-fi připojení k internetu, své obtíže mohou diskutovat s psycholožkou nebo sociální pracovnicí, pro otázky kolem jídelníčku a pitného režimu je jim k dispozici nutriční sestra.

Součástí dialyzačního střediska Fresenius NephroCare v Praze 9 – Vysočanech je i nefrologická ambulance, která připravuje pacienty na dialýzu nebo k transplantaci ledviny. „Za deset let existence dialyzačního střediska podstoupilo transplantaci ledviny celkem třicet našich pacientů,“ dodává MUDr. Petra Ronová.