Detail

Dialyzační středisko v Kadani již pět let pomáhá pacientům s chronickým selháním ledvin

Dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Nemocnice Kadaň slaví kulaté výročí. Již pět let se zde léčí pacienti s chronickým onemocněním ledvin a za tu dobu zde proběhlo přes 31 tisíc dialýz.

Kadaňské dialyzační středisko bylo otevřeno 1. července 2014 s cílem vyjít vstříc potřebám a přáním pacientů s chronickým selháním ledvin z Kadaňska a odlehčit dialyzačnímu středisku v Chomutově. Součástí střediska je i nefrologická ambulance. „Staráme se o téměř 500 pacientů v nefrologické ambulanci, kde zajišťujeme konzervativní léčbu chorob ledvin. Pacienti, kteří přijdou na naše středisko, si mohou zvolit způsob náhrady funkce ledvin – buď hemodialýzu nebo peritoneální (břišní) dialýzu, dále nabízíme domácí hemodialýzu a pacienty připravujeme také na transplantaci ledviny,“ uvádí primářka dialyzačního střediska Fresenius NephroCare v Kadani MUDr. Kateřina Kotherová.

Díky zázemí předního poskytovatele dialyzační péče v České republice mají kadaňští pacienti k dispozici nejmodernější technologie a vysoký komfort – mohou sledovat televizi, využít wi-fi připojení k internetu, své obtíže mohou diskutovat s psycholožkou nebo sociální pracovnicí, pro otázky kolem jídelníčku a pitného režimu je jim k dispozici nutriční sestra.