Detail

Dialyzační středisko Fresenius Medical Care ve Vysokém Mýtě má za sebou první rok provozu

Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, již jeden rok funguje moderní dialyzační středisko Fresenius Medical Care ve Vysokomýtské nemocnici. O pacienty s nemocnými ledvinami zde pečuje i nefrologická ambulance.

Nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare ve Vysokém Mýtě splňuje ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality a patří k těm nejmodernějším v České republice. Nemocniční prostory po bývalých chirurgických sálech dovolily vybudovat středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál. K dispozici jsou nejmodernější technologie – hemodialyzační přístroje umožňující pokročilou a bezpečnou léčbu chronického selhání ledvin tzv. HighVolumeHDF (vysokoobjemovou hemodiafiltraci), speciální zařízení na měření tělesného složení pacienta nebo vodárna pro přípravu ultračisté vody.

„Mám velkou radost, že se nám v prvním roce podařilo velmi dobře sehrát náš tým lékařů a sester a nastavit vysoký standard léčby. I proto jsou pacienti u nás na středisku velmi spokojeni,“ říká MUDr. Lucie Zachařová, primářka dialyzačního střediska Fresenius Medical Care ve Vysokém Mýtě, a dodává: „Do budoucna bychom rádi nabídli naši vysokou kvalitu péče také potenciálním pacientům z Litomyšlska, kteří možná doposud netuší o možnosti léčby ve Vysokém Mýtě.“

Celková kapacita dialyzačního střediska činí deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro potřebu izolace. Součástí je také již zmiňovaná nefrologická ambulance s čekárnou. Pacienti mají také k dispozici klinickou psycholožku, sociální pracovnici a nutriční specialistky.