Detail

Dialyzační středisko Fresenius Medical Care v Mělníce významně rozšiřuje svou kapacitu

Pacienti s chronickým selháním ledvin z mělnického regionu se od března léčí v nových moderních prostorách, které pacientům i personálu poskytují maximální komfort a pohodlí. Zároveň významně navyšují kapacitu střediska pro léčbu. Nové dialyzační středisko Fresenius Medical Care vzniklo v prostorách Nemocnice Mělník a jeho součástí je i nefrologická ambulance.

Nová dialýza nabízí celkovou kapacitu 15 lůžek plus jedno pro akutní pacienty. „Nově vybudované středisko nám umožňuje v rámci jedné směny oddialyzovat o šest pacientů více, než tomu bylo doposud. Jeho nové moderní a komfortní prostředí navíc zpříjemní pacientům čas, který zde musí třikrát týdně strávit,“ říká MUDr. Katarína Nehézová, primářka dialyzačního střediska Fresenius Medical Care v Mělníce.

Pacienti mělnické dialýzy mají k dispozici rovněž lůžka s integrovanou váhou, bezdrátová sluchátka pro nerušený poslech televizního vysílání, komfortní šatnu s velkou čekárnou či nové parkoviště s navýšenou kapacitou parkovacích míst. Personál dialyzačního střediska pak získal rozšířené zázemí a práci mu usnadňuje centrální rozvod dialyzačního koncentrátu.

Mělnické dialyzační středisko funguje od dubna 1995. Původně bylo vybaveno pěti lůžky pro chronické pacienty a jedním lůžkem pro akutní dialýzu. V lednu 2014 převzala středisko pod svá křídla společnost Fresenius Medical Care, která jej zařadila do mezinárodní sítě dialyzačních středisek NephroCare.

„Naše středisko zajištuje pro celý mělnický okres dialyzační služby vysoké kvality, nefrologickou poradnu a konsiliární činnost včetně akutních dialýz,“ uvádí MUDr. Katarína Nehézová, a dodává: „Nefrologická ambulance má v péči přes tisícovku pacientů a dialyzační středisko v loňském roce provedlo v průmětu 730 dialyzačních výkonů měsíčně.“