Detail

Začíná stavba moderního dialyzačního střediska ve Vysokém Mýtě

V těchto dnech začíná výstavba dialyzačního střediska ve Vysokém Mýtě, která je společným projektem města, Vysokomýtské nemocnice a společnosti Fresenius Medical Care. Město již předalo prostory pro budoucí dialyzační středisko a došlo k uzavření smlouvy se stavební společností, která projekt do konce roku zrealizuje.

Pacienti z oblasti Vysokomýtecka, Vraclavska, Choceňska a Litomyšlska se tak mohou těšit, že skončí jejich dojíždění do vzdálených dialyzačních středisek v kraji. „Jsem velmi rád, že jsou u konce všechny snahy zablokovat stavbu naší dialýzy ve Vysokém Mýtě a my konečně budeme moci v areálu vysokomýtské nemocnice nabídnout pacientům nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které bude splňovat ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality,“ říká Ing. David Prokeš, ředitel společnosti Fresenius Medical Care, a dodává: „Prostory po bývalých chirurgických sálech nám dovolují vybudovat zde velkorysé dialyzační středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál. Budou zde instalovaný nejmodernější technologie, jako jsou vodárna pro přípravu ultračisté vody, nejnovější hemodialyzační přístroje či speciální zařízení na měření tělesného složeni pacienta.“

Dialyzační středisko se bude nacházet v hlavní budově nemocnice a zařadí se do sítě 25 dialyzačních středisek společnosti Fresenius Medical Care v České republice. „Kapacitně bude podobné našemu středisku v Hlinsku. Bude mít deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro případy infekce. Součástí bude také nefrologická ambulance,“ popisuje Ing. Aleš Zacharda, MBA. V jedné směně se bude standardně léčit deset pacientů.

„Středisko bude úzce spolupracovat s nemocnicí při péči o pacienty s akutním ledvinným selháním, stejně jako v ostatních nemocnicích, kde již dialyzační střediska provozujeme. Nejčastěji takto zasahujeme u pacientů, kteří mají různé otravy, nebo jim selhává více orgánů najednou,“ doplňuje Aleš Zacharda.

Náklady na stavební práce spojené s rekonstrukcí prostor pro dialyzační středisko jsou podle projektové dokumentace vyčísleny přibližně na 13 milionu korun. Zdravotní technologie, IT a další vybavení včetně nábytku pak přijdou zhruba na 12 milionů korun.