NephroCare používá na těchto webových stránkách soubory cookies, které zlepšují uživatelské prostředí a poskytují co nejlepší služby. Pokračováním v procházení webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací o ochraně osobních údajů.

Detail

Výstavba vysokomýtského dialyzačního střediska probíhá podle plánu

Výstavba dialyzačního střediska ve Vysokém Mýtě, která je společným projektem města, Vysokomýtské nemocnice a společnosti Fresenius Medical Care, postupuje rychle kupředu. Pacienti z oblasti Vysokomýtecka, Vraclavska, Choceňska a Litomyšlska se tak konečně dočkají vlastní moderní dialýzy a skončí jejich pravidelné dojíždění do vzdálených středisek v kraji.

V současné době probíhá stavba dialyzačního střediska sítě Fresenius NephroCare v hlavní budově Vysokomýtské nemocnice podle plánu a nic nebrání tomu, aby byla dokončena včas a otevřela se začátkem roku 2018 veřejnosti. „Aktuálně jsou dokončeny příčky a stropy, začínají se vylévat podlahy a následovat budou rozvody. Vše směřuje k tomu, aby mohla proběhnout kolaudace prostor již v průběhu prosince,“ říká Ing. Aleš Zacharda, MBA, prokurista společnosti Fresenius Medical Care, a dodává: „Pravidelně každý týden probíhají kontrolní dny za účasti zástupců vedení města i nemocnice, kdy kontrolujeme dodržování podmínek stavebního povolení, smlouvy a harmonogramu stavby.“  

Nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare bude splňovat ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality. Prostory po bývalých chirurgických sálech dovolují vybudovat zde velkorysé dialyzační středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál. Budou zde instalovány nejmodernější technologie, jako jsou vodárna pro přípravu ultračisté vody, nejnovější hemodialyzační přístroje či speciální zařízení na měření tělesného složeni pacienta. Jeho kapacita bude deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro případy infekce. Součástí bude také nefrologická ambulance.