NephroCare používá na těchto webových stránkách soubory cookies, které zlepšují uživatelské prostředí a poskytují co nejlepší služby. Pokračováním v procházení webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací o ochraně osobních údajů.

Detail

Prostředí dialyzačního střediska je svým způsobem návykové

Společnost Fresenius Medical Care provozuje dialyzační středisko NephroCare také v Plzni. Jeho primářkou je MUDr. Kamila Rulcová, Ph.D.

Proč by si budoucí kolegyně a kolegové měli vybrat právě nefrologii?

Pokud hledají obor s dynamickým rozvojem, kde záleží i na manuální zručnosti, tak nefrologie je ta správná volba.

Jaká byla vaše cesta k nefrologii? Kdy jste se pro ni rozhodla?

Během studia na lékařské fakultě jsem na nefrologickém oddělení strávila první tři semestry výuky vnitřního lékařství. Protože šlo o pestrý vzorek interně stonajících, připadala mi nefrologie velice zajímavá. Navíc mě vždy lákala technika a fyzika, proto v kombinaci s hemodialýzou byla nefrologie lákavý obor.

Nelitovala jste někdy? Jiné obory možná poskytují větší šanci na "slávu a peníze".

Zatím ne. Pro slávu a peníze člověk medicínu většinou nedělá.

Čím vás oslovila nabídka společnosti Fresenius Medical Care?
Po rodičovské dovolené jsem se rozhodovala mezi prací v jiném oboru a pokračováním v nefrologické praxi pro společnost Fresenius Medical Care, a protože je prostředí dialyzačního střediska svým způsobem „návykové“, volba byla jasná. Pro toho, kdo hledá zajímavou práci, má vztah k technice a líbí se mu prostředí intenzivnější medicíny, je nefrologie určitě zajímavý obor.

Vzpomenete si na nějaký okamžik či událost, kdy jste cítila uspokojení z práce, potvrzení, že jste si vybrala ten správný obor?

Uspokojení cítíte vždy, když máte pocit, že jste pomohli; když vidíte, že se pacientovi, jehož vyhlídky nebyly veselé, daří.