NephroCare používá na těchto webových stránkách soubory cookies, které zlepšují uživatelské prostředí a poskytují co nejlepší služby. Pokračováním v procházení webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací o ochraně osobních údajů.

Detail

Lounská dialýza prochází rozsáhlou rekonstrukcí

V polovině příštího roku se pro lounské pacienty s chronickým selháním ledvin otevře po celkové rekonstrukci dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které se nachází v prostorách Nemocnice Louny. To je nyní uzavřeno a jeho pacienti podstupují svou léčbu v náhradních prostorách.

Důvodem rekonstrukce je především potřeba rozšíření kapacit střediska a technický stav budovy. Po dokončení prací nabídne středisko o osm nových lůžek více a dojde k celkovému rozšíření kapacity na 22 lůžek. Novinkou bude také rozšíření parkovacích ploch a zlepšení příjezdové cesty pro sanitky i vozidla pacientů. Nebude chybět ani lepší a modernější zázemí pro zdravotnický personál a pacienty. Prostory budou samozřejmě plně bezbariérové a přestěhuje se sem i nefrologická ambulance, která nyní funguje v budově polikliniky.

„Na našem středisku zabezpečujeme dialyzační služby a poradnu pro nefrologické pacienty pro Lounsko a Žatecko. V současné době máme v péči střediska zhruba osmdesát pacientů, nabízíme i možnost peritoneální (břišní) dialýzy.  V ambulanci máme nyní registrováno téměř 800 pacientů,“ říká MUDr. Milena Charouzová, primářska dialyzačního střediska Fresenius NephroCare v Lounech, a dodává: „Rekonstrukci vítáme vzhledem k potřebě navýšit kapacitu střediska a možnosti zajistit příjemné prostředí pro naše pacienty i zaměstnance.“

Rekonstrukce dialyzačního střediska probíhá ve spolupráci s Nemocnicí Louny, která pro pacienty s chronickým selháním ledvin bezúplatně poskytla náhradní prostory v areálu nemocnice. Díky tomu nemusí místní pacienti dojíždět do vzdálenějších středisek. Provoz nefrologické ambulance v přilehlé poliklinice v Lounech pokračuje beze změny. Od 1.července 2018 se však mění kontaktní telefon na dialyzační středisko - nové číslo je 477 012 310 a bude platit trvale i po návratu provozu do zrekonstruovaných prostor.