NephroCare používá na těchto webových stránkách soubory cookies, které zlepšují uživatelské prostředí a poskytují co nejlepší služby. Pokračováním v procházení webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies. Více informací o ochraně osobních údajů.

Detail

Fresenius Medical Care otevírá nové moderní dialyzační středisko ve Vysokém Mýtě

Od poloviny února mohou pacienti s chronickým selháním ledvin z Vysokomýtecka, Vraclavska, Choceňska a Litomyšlska využívat nové moderní dialyzační středisko v prostorách Vysokomýtské nemocnice. Součástí je také nefrologická ambulance.

Společnost Fresenius Medical Care, celosvětově největší poskytovatel produktů a služeb pro pacienty s chronickým selháním ledvin, otevřela nové dialyzační středisko ve Vysokém Mýtě v polovině února a 1. března 2018 byl po úspěšném zkušebním provozu slavnostně zahájen jeho ostrý provoz. Celková kapacita střediska činí deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro potřebu izolace. Součástí je také již zmiňovaná nefrologická ambulance s čekárnou. Pacienti mají také k dispozici klinickou psycholožku, sociální pracovnici a nutriční specialistky. Primářkou střediska je MUDr. Lucie Zachařová, která je zkušenou nefroložkou s dlouholetou odbornou praxí na dialyzačním středisku. „Jsem velice ráda, že mohu pracovat v tomto novém moderním dialyzačním středisku a věřím, že zde pacienti naleznou bezpečné a profesionální zázemí pro své opakované terapie. Samozřejmě se na nás mohou obracet i pacienti, kteří potřebují ambulantně kontrolovat stav svých ledvinných funkcí. Na všechny pacienty se moc těšíme,“ říká MUDr. Zachařová.

Dialyzační středisko splňuje ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality a patří k těm nejmodernějším u nás. Nemocniční prostory po bývalých chirurgických sálech dovolily vybudovat středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál. K dispozici jsou nejmodernější technologie – nejnovější hemodialyzační přístroje umožňující pokročilou a bezpečnou léčbu chronického selhání ledvin tzv. HighVolumeHDF (vysokoobjemovou hemodiafiltraci), speciální zařízení na měření tělesného složení pacienta nebo vodárna pro přípravu ultračisté vody. „Dialyzační středisko úzce spolupracuje s Vysokomýtskou nemocnicí a ostatními nemocnicemi v okolí. Nejčastěji zasahujeme u pacientů, kteří mají různé otravy, nebo jim selhává více orgánů najednou,“vysvětluje Aleš Zacharda, prokurista společnosti Fresenius Medical Care, která je provozovatelem vysokomýtské dialýzy.